, Blog

Je ČR stále kasinem Evropy? - Debata o současné regulaci hazardních her v ČR

Debatu o současné regulaci hazardních her v ČR, které se zúčastnili náměstek pro daně a cla z ministerstva financí Ing. Mgr. Stanislav Kouba, Ph.D., ředitel Institutu pro regulaci hazardních her Mgr. Jan Řehola, Ph.D., a ředitel výzkumu Společnosti Podané ruce doc. MUDr. Viktor Mravčík, Ph.D., je možno si pustit z video archivu. Debata se konala 23. listopadu 2021.

Institut pro regulaci hazardních her pořádá od 22. listopadu do 28. listopadu 2021 v rámci projektu Zodpovědné hraní kampaň Týden zodpovědného hraní, která má za cíl vzdělávat veřejnost o zásadách a nástrojích, které mohou hráči využít při hraní on-line i v provozovnách.

V rámci Týdne zodpovědného hraní se uskutečnila živě vedená on-line debata (1:03:00 hod.), která je dosud (zobrazeno 24. 11. 2021) dostupná přes stránku České noviny pod titulem Živě: Je ČR stále kasinem Evropy? a na stránkách některých z médií, která debatu odvysílala živě - například Týden.cz pod titulem Je ČR stále kasinem Evropy? či TV Barrandov. ČTK debatu zpřístupnila zdarma v rámci svého servisu #Protext

Diskutovaná témata

  • Zhodnocení aktuálně nastavené regulace hazardních her. Je ČR stále kasinem Evropy? 
  • Vztah regulace a samoregulace: co reguluje zákon, jak k problematice přistupuje stát a jak se trh reguluje sám. 
  • Stanovení pravidel: identifikace potenciálně rizikových hráčů. 
  • Nelegální hazard jako společný nepřítel státu, legálního trhu i samotných hráčů: nástrahy nelegálního hazardu, jak poznat nelegální hernu/casino/webovou stránku. 
  • Další směřování regulace.

 


Zpráva o hazardním hraní v České republice 2021 je sedmou zprávou o hazardním hraní v ČR. Zároveň je poprvé součástí rozšířeného informačního balíčku o závislostech v ČR.

Přečtěte si ji.  Blog hazardni-hrani