, Blog

Závislost na online činnostech dlouho vypadá neškodně. Negativní důsledky se ale nakonec projeví, říká psycholog

Rozhovor s psychologem Lukášem Blinkou o závislostech nejen na počítačích. Hovoří i o třech nových diagnózách: závislost na počítačových hrách, na online sázení a na e-pornu. Rozhovor odvysílaný Českým rozhlasem v květnu 2023 je dostupný v podcastu.

Lukáš Blinka z Institutu pro psychologický výzkum Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně v rozhovoru mimo jiné říká, že závislosti mají tendenci se spojovat:

  • „Málokdy najdeme gamblera, který by byl závislý jenom na hráčství, zpravidla vidíme i nadužívání alkoholu, metamfetaminu, cigaret, případně dalších látek.“

Rozhovor (30:40 min) je možné si spustit ze stránky Českého rozhlasu České Budějovice z článku s titulkem Závislost na online činnostech dlouho vypadá neškodně. Negativní důsledky se ale nakonec projeví, říká psycholog či z aplikace mujRozhlas.


Dne 2. července 2024 se centrum EMCDDA stalo Agenturou Evropské unie pro drogy (EUDA).

Web agentury: https://www.euda.europa.eu Informační stránka o novém mandátu centra EMCDDA (agentury EUDA) je na webu EUDA k dispozici i v češtině - OTEVŘÍT Změnily se i e-mailové adresy zaměstnanců agentury, jsou nyní ve formátu jmeno.prijmeni@euda.europa.eu.

Ministerstvo financí informuje: Hráči hazardních her mohou nově využít tzv. panic button: TISKOVÁ ZPRÁVA MF CR z 1. 7. 2024.