, Blog

Zodpovědné hraní - projekt pro prevenci vzniku rizikového hráčství

Projekt Zodpovědné hraní představil Institut pro regulaci hazardních her dne 16. 9. 2021. Záznam tiskové konference.

Tiskovou konferenci Institutu pro regulaci hazardních her ze dne 16. 9. 2021 je možno sledovat ze záznamu zveřejněného na stránkách zpravodajství vydávaného ČTK - České noviny, či na stránkách TÝDEN.cz: https://youtu.be/HE0ySkpkw_U (videostream PROTEXT VIDEO; komerční prezentace zadavatele). Video (1:14:40 hod.) bylo původně streamováno živě.

Program TK:

  • Představení projektu Zodpovědné hraní
  • Pohled adiktologů na problematiku
  • Podpis závazků o zapojení do projektu Zodpovědné hraní

"Systém bude sledovat a vyhodnocovat změny v herním chování hráče. Sledovat budeme například výši a četnost sázek, dynamiku výher a proher, denní a noční dobu sázení nebo používání platebních metod. Hraní v on-line prostředí přináší nepochybně nová rizika, na druhou stranu nám ale nabízí jedinečnou příležitost ke krokům, které mohou minimalizovat škody a jsou účinné v řešení závislostních poruch," uvedl na tiskové konferenci Ladislav Csémy (Národního ústav pro duševní zdraví), který se na vývoji nástroje podílí.

[Sázkové firmy spustí nový software, který upozorní na rizikové chování hráčů, České noviny /ČTK/, 16. 9. 2021; zobrazeno 16. 9. 2021]

[Zabránit vzniku rizikového hráčství chce projekt Zodpovědné hraní, 16. 9. 2021; zobrazeno 16. 9. 2021]


Zpráva o hazardním hraní v České republice 2021 je sedmou zprávou o hazardním hraní v ČR. Zároveň je poprvé součástí rozšířeného informačního balíčku o závislostech v ČR.

Přečtěte si ji.  Blog hazardni-hrani