, Blog

Zdravotní rizika počítačových her a videoher

Článek publikovaný v časopise Česká a slovenská psychiatrie, 2007-5.

Autoři Nešpor a Csémy již v roce 2007 upozorňovali na zdravotní rizika počítačových her a videoher, jejichž excesivní hraní je v nově připravované mezinárodní klasifikaci nemocí zařazováno mezi duševní poruchy pod názvem Gaming.

Ve článku Zdravotní rizika počítačových her a videoher zveřejněném rovněž na stránkách proLékaře.cz shrnují zdravotní rizika videoher takto: "nezdravý životní styl s nedostatkem pohybu, onemocnění pohybového systému, obezita, virtuální nevolnost, zvýšené riziko úrazů a větší sklon riskovat, epilepsie, zhoršení interpersonálních vztahů a vyšší úzkost v sociálních vztazích, zvýšená agresivita a oslabení prosociálního chování." Zmiňují rovněž, že u takových osob je zvýšené rizikopůsobených alkoholem a jinými látkami.

[Původní zdroj: Autoři: K. Nešpor; L. Csémy Působiště autorů: Psychiatrická léčebna Bohnice, Praha; Psychiatrické centrum Praha Vyšlo v časopise: Čes. a slov. Psychiat., 103, 2007, No. 5, pp. 246-250.]

 

 


Dne 2. července 2024 se centrum EMCDDA stalo Agenturou Evropské unie pro drogy (EUDA).

Web agentury: https://www.euda.europa.eu Informační stránka o novém mandátu centra EMCDDA (agentury EUDA) je na webu EUDA k dispozici i v češtině - OTEVŘÍT Změnily se i e-mailové adresy zaměstnanců agentury, jsou nyní ve formátu jmeno.prijmeni@euda.europa.eu.

Ministerstvo financí informuje: Hráči hazardních her mohou nově využít tzv. panic button: TISKOVÁ ZPRÁVA MF CR z 1. 7. 2024.