Blog

Přečtěte si články, které nás zaujaly.

Najdete tu informace určené pro veřejnost i pro odborníky, týkající se převážně hazardního hraní, ale také hraní her a užívání technologií, které mohou vést k závislostnímu chování.

Je hazard současným společenským problémem? (debata)

Debaty uspořádané v rámci projektu Zodpovědné hraní se v živém vysílání 25. 11. 2021 zúčastnili Bc. František Trantina, Mgr. Lukáš Franc, hráč s několikaletými zkušenostmi vystupující pod přezdívkou, a Mgr. Jan Řehola Ph.D. Debatu je možno sledovat ze záznamu.

Čtěte více

Zodpovědné hraní (iniciativa IPRH)

Stránky Zodpovědné hraní provozuje Institut pro regulaci hazardních her (IPRH) - spolek, který je profesním sdružením v oblasti hazardních her, zastupujícím většinu legálního hazardního trhu v ČR. Součástí stránek je i kampaň Týden zodpovědného hraní, probíhající v týdnu 22.-28. 11. 2021. 

Čtěte více

Je ČR stále kasinem Evropy? - Debata o současné regulaci hazardních her v ČR

Debatu o současné regulaci hazardních her v ČR, které se zúčastnili náměstek pro daně a cla z ministerstva financí Ing. Mgr. Stanislav Kouba, Ph.D., ředitel Institutu pro regulaci hazardních her Mgr. Jan Řehola, Ph.D., a ředitel výzkumu Společnosti Podané ruce doc. MUDr. Viktor Mravčík, Ph.D., je možno si pustit z video archivu. Debata se konala 23. listopadu 2021.

Čtěte více

Analýza MF: Moderní regulace hazardu funguje, za čtyři roky ubylo 80 % heren a 62 % automatů. Výzvou je internetové hraní

Vláda 13. září 2021 schválila ex post RIA analýzu Ministerstva financí provedenou za účelem komplexního přezkumu a vyhodnocení právní úpravy v oblasti hazardních her. Účelem analýzy bylo zhodnotit naplňování cílů a principů regulace hazardních her a identifikovat potenciální doporučení pro její budoucí vývoj. Zpracována byla také analýza ASTERIG zkoumající rizikovost jednotlivých hazardních her.

Čtěte více

Hazardní hraní loni výrazně ovlivnila pandemie. Češi prohráli 32,7 mld. Kč, méně než v předchozím roce

TISKOVÁ ZPRÁVA, Praha, 24.6.2021 – Oblast hazardního hraní byla v roce 2020 výrazně ovlivněna pandemií COVID-19 a souvisejícími opatřeními. Pandemie měla dopad na trh s hazardními hrami, jejich dostupnost, životní styl hráčů a také na nabídku a dostupnost prevence, poradenství a léčby. Uvádí to Výroční zpráva o hazardním hraní v České republice, kterou schválila Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky.

Čtěte více

Kodex influencera

Etický kodex influencera obsahuje pravidla pro správné označování spolupráce (reklamy). Odkaz pro přihlášení ke Kodexu influencera a další informace o iniciativě Férový influencer.

Čtěte více
« 1 2 3 4 5 6 »

Zpráva o hazardním hraní v České republice 2021 je sedmou zprávou o hazardním hraní v ČR. Zároveň je poprvé součástí rozšířeného informačního balíčku o závislostech v ČR: ČÍST ZPRÁVU